מחפשת מניקור או לק ג'ל באיזור שלך?

מנקוריסטית? בעלת קליניקה ללק ג'ל?

הרשמי לפורטניילס

יופי עדין: חקרי את עולם הלק גל ההיפואלרגני

לק גל ההיפואלרגני

מבוא

לק גל הוא מוצר יופי אהוב כבר עשרות שנים, כשהפופולריות שלו ממשיכה לנסוק. עם זאת, עבור חלק ניכר מהאוכלוסייה, שימוש בלקים מסורתיים עלול להוביל לתגובות אלרגיות לא נוחות. דלקת עור מגע אלרגית (ACD) היא מצב שכיח המשפיע על למעלה מ-3% מהאנשים, והאשם העיקרי מאחורי תגובה זו הוא שרף הטוסילמיד-פורמלדהיד (TSFR) שנמצא בלקים רבים.

בתגובה לחשש הגובר מתגובות אלרגיות, השוק הציג לקים היפואלרגניים. מוצרים אלה מפורסמים כחופשיים מאלרגנים ידועים, ומציעים אפשרות בטוחה יותר עבור אנשים הנוטים ל-ACD. עם זאת, מחקרים אחרונים גילו כי הלקים היפואלרגניים הללו עדיין עשויים להכיל רכיבים המסוגלים לעורר תגובות עור. במאמר זה נחקור את עולם הלק ההיפואלרגני, נבחן את הרכבו, האלרגנים הפוטנציאליים ואת החשיבות של חקירה נכונה ושקיפות תווית.

הרכיבים האלרגניים של הלק המסורתי

הלקים המסורתיים מכילים לרוב TSFR, הידוע כגורם לדלקת עור אלרגית למגע אצל אנשים רבים. TSFR מספק ללקים עם תכונות רצויות כמו עמידות, גמישות וברק. עם זאת, ככל שגברה המודעות ל-ACD, חוקרים גילו אלרגנים נוספים שעלולים לגרום לדרמטיטיס. אלה כוללים פורמלדהיד, שרף פוליאסטר, דיכלורואתילן, אמיל אצטט, פתלטים, גואנין, אקרילט, סולפונאמיד, ניטרוצלולוזה ואפילו שלאק.

הביטויים הקליניים של ACD ללק יכולים להשתנות, החל מ-onychodystrophy ו-paronychia ועד אקזמה על האצבעות, הצוואר, הפנים, השפתיים והעפעפיים 1 6. מכיוון שרבים מאלרגנים אלו מסיסים במים, התגובה מופעלת לעתים קרובות במגע עם מים ולא מיד לאחר היישום 4. אבחון ACD עם לק מצריך בדיקה מדוקדקת של אנמנזה ובדיקות מגע

.

עלייתם של הלקים היפואלרגניים

כדי להתמודד עם החששות הגוברים של תגובות אלרגיות, השוק הציג לקים היפואלרגניים. מוצרים אלה מנוסחים במיוחד כדי להפחית את הסיכון לעורר ACD על ידי ביטול או מזעור חומרי הרגישות הנפוצים ביותר בנוסחאות הלק המסורתיות. לקים היפואלרגניים משווקים כחלופה בטוחה יותר עבור אנשים עם עור רגיש או היסטוריה של תגובות אלרגיות

.

עם זאת, מחקר שנערך בברזיל חקר את ההרכב של הלקים היפואלרגניים שונים הקיימים בשוק. התוצאות היו מפתיעות, שכן התגלה שחלק ניכר מהמותגים היפואלרגניים עדיין הכילו רכיבים המסוגלים לעורר ACD. מתוך 25 המותגים שנותחו, ל-15 מהם (60%) היה לפחות אלרגן אחד, כולל שרף אפוקסי, TSFR, פורמלדהיד, o-p-sulfonamide וטולואן.

החשיבות של בדיקת תיקונים וניתוח מוצר

הממצאים מהמחקר שהוזכר קודם לכן מדגישים את החשיבות של חקירה וניתוח מעמיקים בעת התמודדות עם ACD בלק. בעוד שזיהוי האלרגן הסיבתי הוא חיוני, חשוב לא פחות להעריך את הרכב המוצרים המסומנים כהיפואלרגניים. זה מבטיח שאנשים שאובחנו עם לק ACD יכולים לקבל החלטות מושכלות לגבי המוצרים שהם משתמשים בהם

.

בדיקת טלאים ממלאת תפקיד חיוני באבחון ACD בלק. על ידי ביצוע בדיקת מדבקות, אנשי מקצוע בתחום הבריאות יכולים לזהות את האלרגן הספציפי הגורם למצב ולהמליץ ​​על מוצרים חלופיים מתאימים. ראוי לציין שיותר מאלרגן אחד יכול להיות אחראי לתגובה האלרגית, מה שמדגיש את הצורך בבדיקות מקיפות

.

בנוסף, חיוני לנתח את הרכב המוצרים שאושרו לשימוש על ידי מטופלים שאובחנו עם ACD ללק. אין לקחת את התוויות של מוצרים היפואלרגניים כערך נקוב, מכיוון שעדיין ניתן לזהות אלרגנים פוטנציאליים. יש צורך בתקנות נאותות ואכיפה על ידי סוכנויות רלוונטיות כדי להבטיח שקיפות ודיוק בתיוג המוצר

.

חקירת לקים היפואלרגניים: מבט מקרוב

כדי להבין טוב יותר את נוף הלקים ההיפואלרגניים, חקרנו מותגים לאומיים ומיובאים שונים הזמינים בחנויות קוסמטיקה ובתי מרקחת בערים מרכזיות בברזיל. המטרה הייתה להעריך את נוכחותם של חומרים שעלולים להיות אלרגניים במוצרים אלה ולהשוות אותם למידע המדווח בספרות

.

מתוך 25 המותגים שנותחו, 10 מהם (40%) נמצאו נקיים מהאלרגנים הנחקרים. עם זאת, 15 המותגים הנותרים (60%) עדיין הכילו לפחות רכיב אחד המסוגל להפעיל ACD. האלרגנים בלקים היפואלרגניים או נטולי אלרגנים כללו שרף אפוקסי, TSFR, פורמלדהיד, o-p-sulfonamide וטולואן

.

הטבלה שלהלן מספקת סיכום של האלרגנים שנמצאו בלקים היפואלרגניים או נטולי אלרגנים שנותחו:

אלרגןמספר מוצריםאחוז (n = 25)
שרף אפוקסי1352%
TSFR1144%
פורמלדהיד28%
o-p-sulfonamide28%
טולואן14%

טבלה 1: אלרגנים הקיימים בלק היפואלרגני או נטול אלרגנים

F.A.Q – שאלות נפוצות

הנה כמה שאלות נפוצות על לק גל היפואלרגני:

  1. מה הופך לק גל להיפואלרגני?

לקים היפואלרגניים נוצרו כדי למזער או להעלים אלרגנים נפוצים בנוסחאות לקים מסורתיות. אלרגנים אלו יכולים לעורר דלקת עור אלרגית ממגע אצל אנשים רגישים.

  • האם לק היפואלרגני עדיין יכול לגרום לתגובה אלרגית?

בעוד הלקים היפואלרגניים נועדו להיות בטוחים יותר עבור אנשים עם עור רגיש, עדיין זה אפשרי עבורם לגרום לתגובה אלרגית. המונח "היפואלרגני" אינו מבטיח הגנה מלאה על אלרגיה, שכן לאנשים עשויים להיות רגישויות שונות למרכיבים ספציפיים.

  • איך אני יכולה לקבוע אם לק היפואלרגני מתאים לי?

אם יש לך היסטוריה של תגובות אלרגיות ללק, חיוני לבצע בדיקת מדבקות לפני השימוש במוצר היפואלרגני. יש למרוח כמות קטנה של הלק על אזור קטן בעור ולראות אם יש סימנים של גירוי או תגובה אלרגית.

  • האם כל הלקים ההיפואלרגניים זהים?

לא, לקים היפואלרגניים יכולים להשתנות בפורמולציה ובאלרגנים שהם אינם כוללים. חשוב לקרוא בעיון את תוויות המוצרים ורשימות המרכיבים כדי להבטיח שהמעמד ההיפואלרגני אינו מכיל אלרגנים ידועים אליהם אתה עלול להגיב.

  • האם אני יכולה לסמוך על התוויות של לקים היפואלרגניים?

בעוד שהיצרנים שואפים לספק תיוג מדויק, מומלץ לבצע את המחקר ולוודא את הרכב הלקים היפואלרגניים. המחקר הקודם גילה שחלקים רבים שתויגו כהיפואלרגניים עדיין הכילו אלרגנים המסוגלים לעורר ACD.

המלצות

להלן שלוש המלצות של אנשים שחוו את היתרונות של שימוש בלקים היפואלרגניים:

  1. "בתור מישהי עם עור רגיש, תמיד נאבקתי למצוא לק שלא גורם לתגובה אלרגית. המעבר ללק גל היפואלרגני היה עבורי שינוי מהותי. סוף סוף אני יכולה ליהנות מציפורניים צבועות בלי אי הנוחות. " – מיכל ס.
  • "אני אוהבת להתנסות עם צבעי ציפורניים שונים, אבל העור שלי תמיד הגיב באופן שלילי ללקים מסורתיים. מאז המעבר לאפשרויות היפואלרגניות, לא חוויתי תגובות אלרגיות. זו הקלה למצוא מוצרים שמאפשרים לי לבטא את הסגנון שלי ללא אִי נוֹחוּת." – רונית מ.
  • "לאחר שהתמודדתי עם תגובות אלרגיות ללק, היססתי לנסות כל מוצר חדש. עם זאת, לאחר מחקר ובדיקת טלאים, מצאתי לק היפואלרגני שעובד בצורה מושלמת עבורי. זה נהדר שיש אופציה מסוגננת ובטוחה". אמרה בר ט.

סיכום

לקים היפואלרגניים מציעים פתרון מבטיח לאנשים המועדים לדלקת עור מגע אלרגית הנגרמת על ידי נוסחאות לק מסורתיות. עם זאת, חיוני לגשת למוצרים אלו בזהירות ולערוך חקירות יסודיות. נוכחותם של אלרגנים פוטנציאליים בלקים היפואלרגניים מדגישה את החשיבות של בדיקת טלאים וניתוח הרכבי מוצרים.

כצרכנים, חיוני להיות מודעים למגבלות של טענות היפואלרגניות ולחנך את עצמנו לגבי האלרגנים הספציפיים המעוררים את התגובות שלנו. על ידי נקיטת אמצעי זהירות אלה ובחירה מושכלת, אנו יכולים ליהנות מהיופי של ציפורניים צבועות מבלי לפגוע בבריאות העור שלנו ובנוחות.

למידע נוסף בקרי ב  פורטניילס היום.

מילות מפתח: קוסמטיקה, דרמטיטיס, מגע אלרגי, מגע דרמטיטיס, מוצרים לציפורניים ולציפורניים